Arunalu Siththam 2021

Children’s Art Competition

image image image image image

Pre-School

Rs. 10,000 cash prize winners

Prize Type Participant's Name
1 Cash Sehath Basilu Weerapperuma
2 Cash Sapuarachchi Gunasekara Pamara
3 Cash Liyanage Nuvie Amaya Perera
4 Cash N.P.Anulki Gihansa Dehen
5 Cash Y W Sayuni Thisumsa Wijethunga
6 Cash P.M. Sethuni Dihansa Somarathna
7 Cash H.P.Thisumi Warangana Madhusanka
8 Cash Mihinya Dinendee Jasinarachchi
9 Cash Wadu Thantiri Kinudi Isora
10 Cash K P Jinadi Seneliya Siriwardena
11 Cash B.M. Thavinsa Bandara
12 Cash R.M Shasheen Samadhi Wijerathna
13 Cash Nisangi Yugaksha Rajapaksha
14 Cash Sandavi Ruhansa Sahabandu
15 Cash V. R Vimansa Prabhawitha
16 Cash Disini Diyana Kulathunga
17 Cash U. W. Nawoda Thewmini Piyasinghe
18 Cash Oneli Venaya De Silva
19 Cash D.M. Sayuni Dewhara Dissanayaka
20 Cash B.A. Suhansi Tharulya Bollegala
21 Cash D A Chenuki Sawenya Danansooriya
22 Cash Rathnayaka Mudiyensalage Tharushi Dananjana
23 Cash Gamage Himayu Hasarendi
24 Cash Isas Insilu Kalansooriya
25 Cash Chanudi Nulara Wickrama Arachchi

Merit Awards

Prize Type Participant's Name
1 Merit Chesadi Gissell Taliyah Wickramathilake
2 Merit Wickramage Resandu Thehas Kularathna
3 Merit Y.M.S.S.B.Herath
4 Merit Lavini Kavitma Samarasekara
5 Merit D. Kevin Matheesha M. Hettiarachchi
6 Merit R.A.Nethuli Vinhara Ranaweera
7 Merit Thasakya Sanyana Sanavee Abayawardane
8 Merit P.Yasmith Buwinda Weerasinghe
9 Merit K.L. Nihinsa Dewmini
10 Merit Mohamed Rayan
11 Merit M.P. Thinuli Thedara Pathirana
12 Merit H.R. Sadew Induwara
13 Merit Rasandi Ranasinghe
14 Merit R. Dinuli Nethumya Jayathissa
15 Merit K.D. Nithuki Ranulya
16 Merit U.G. Thineru Thimasith
17 Merit H. Lithula Eshan
18 Merit Thewan Jayanindu Kasturiarachchi
19 Merit L.T.G. Januda Himeth Chanudika
20 Merit Mawella Vithanage Thivein Nethdinu
21 Merit W.H.M. Poojani Prathibha Kumari Wijekoon
22 Merit Kashmin Janithma Delgahawatta
23 Merit W. Ranumi Linaya Fernando
24 Merit Deshan Jayasekera
25 Merit L. Yuneli Dilansa Sanjeewa
26 Merit Kariyawasam Hewa Manage Thiseni Sethumsa
27 Merit Enuli Sanulya Don Munasinghe
28 Merit H.M. Minadi Tilanya Methnara Herath
29 Merit K.G.R. Nisandi Mihinsa Jayarathna
30 Merit Navithma Insandi Gamhewa
31 Merit B.G. Rivinu Dinadith
32 Merit N.L. Chalinu Jayon
33 Merit A.H. Nadila Mansada Hewage
34 Merit S.T. Nesandi Thisewna
35 Merit Shavini Marine Withanage
36 Merit R.M.Inuli Hasmali Rathnayaka
37 Merit Thehan Anuhas Vitharana
38 Merit Inuka Nimsath Nawurunnage
39 Merit G.K.M. Akithma Danara Senarathne
40 Merit Thisuli Yesansa Liyanapathirana
41 Merit V.A. Rivija Pudamjith Geethula
42 Merit A.G. Thurvi Ivanka
43 Merit M.H. Yenuka Sethvin Bandara
44 Merit Viyana Avindi Wijesiriwardana
45 Merit Dulani Sehasna Wanainghe
46 Merit L.E.M. Osidu Venuka Sumanarathna.
47 Merit R.P. Sanuli Gihansa Kumara
48 Merit K. Lanishkan
49 Merit Abeyakoon Mudiyanselage Haren Bandara Rathnayake
50 Merit R. Nilen Pehesara De Silva

Primary

Prize Type Participant's Name
1 1st Place R.M. Sudham Samahitha Wijerathna
2 2nd Place Weerappuli Hewage Dinuk Sejan Dhamjaya
3 3rd Place Ayuni Wohara Weerabaddana

Rs. 10,000 cash prize winners

Prize Type Participant's Name
1 Cash V. Siluna Sasmal
2 Cash Dhona Hasya Santhindri Wijewardana
3 Cash L.A. Miyesi Liyana Arachchi
4 Cash R.M. Thimethna Sandasi Rathnayake
5 Cash M.D. Inura Nimsilu
6 Cash N.W.G. Wosadi Ugandhara Wackwella
7 Cash Hirunya Dinadi Wijesiriwardana
8 Cash D.W.G. Sayuni Lohansa Dikmadugoda
9 Cash Indikadulla Kankanamge Sayum Dulmika
10 Cash E.G. Savidya Rehansa Harasarani .
11 Cash H.M. Losandu Minhas Fernando
12 Cash Eneli Charadya Rathnayake
13 Cash Wattage Sesali Anumika Fernando
14 Cash J.W. Dulansa Thewmini
15 Cash R.V.Sinuri Chanulya Rajapaksha
16 Cash J.M.Pesandu Dinsara Jayasinghe
17 Cash A.H.T. Ranitha Layan
18 Cash Balasooriyage Sayhiru Sadiv Yanuja Perera
19 Cash Kuvindu Dilsara Wanasinghe
20 Cash Miheli Hiyansa Rodrigo
21 Cash Wijewickrama Minugi Sakithya
22 Cash Baduraliya Arachchige Chenuthi Sasmini
23 Cash Chanula Pulmeth Mudunkotuwa
24 Cash K.D.M. Dinethma Hithaishi Dissanayake
25 Cash Nethuga Nethwin Senarathne

Merit Awards

Prize Type Participant's Name
1 Merit E S Methuli Limansa Kariyawasam
2 Merit L.G. Nithum Sageeth Jayarathne
3 Merit Chenuka Chamod Amarasinghe
4 Merit W.B. Sanuthi Methdini
5 Merit Ruhaib Rozmi
6 Merit Danansooriya Arachchillage Thenuja Dihas Danansooriya
7 Merit T.A.D. Nethya Senomi
8 Merit P.V. Hesanya Lomini Ranasingha
9 Merit W.D. Oshitha Dhanuddara Ashen
10 Merit M.D. Himashi Vidyani
11 Merit Senul Yuwen Wickramathunga Rathnayake
12 Merit Thisini Sasvindi Godakandage
13 Merit S.A. Anuthi Yenulya Perera
14 Merit J.W. Thevuni Nadevuma De Silva
15 Merit Onali Gauravi Gamage
16 Merit Lehansa Nethusahan Liyanagama
17 Merit B.H. Sethini Sayara
18 Merit Hasali Nelumya Premawardhana
19 Merit D.M. Limeth Nidulya Dissanayaka
20 Merit Adhikari Mudiyanselage Miheli Aanya Senevirathne
21 Merit Riyon Sandinu Weerapperuma
22 Merit P.Chiranya Chanseya Weerasinghe
23 Merit D.H. Vethara Kithnuli
24 Merit Sikkuge Abhisess Dinsitha
25 Merit Withanage Sidath Jayanath Wijesundara
26 Merit Kawithmi Dulanya Yapa
27 Merit H. A. Mihindee Methunima Hapugalaarachchi
28 Merit Mansadhi Prabudhya Jayasinghe
29 Merit H.W.A. Esandu Nethmira
30 Merit N.P. Navindi Uthara Nimsarani
31 Merit Dewmi Ahinsa Wewelwala
32 Merit U.G. Hesanya Thewnuli
33 Merit R.M. Jenadi Dahamsa Ranasinghe
34 Merit B.Thenuli Sahansa Weerasekara
35 Merit K.H. Senumi Thisumli
36 Merit M. Adithya Uththara Fernando
37 Merit Minangee Dasanya Kulathunaga
38 Merit A. Thisathra Hasanlee Akurukalawita
39 Merit H.M. Manuli Odara
40 Merit Fathima Hayah Mubarak
41 Merit W. Yesath Thewmika Wickramage
42 Merit G.C.M. Vinudula Minsara
43 Merit H. A. Jenadee Dileinya
44 Merit J. Minuli Sasithma Gunathilaka
45 Merit L.A. Evin Induwara
46 Merit Manikku Baduge Sethuni Ransiluni
47 Merit Nethum Thedas Dinujitha
48 Merit Pahan Ransaka Hettiachchi
49 Merit Gagana Gawesh Wijesinghe
50 Merit Tanaya Nanayakkara

Post Primary

Prize Type Participant's Name
1 1st Place H. A. Nethumini Wathmaavi Gunarathna
2 2nd Place K.M.Nethuki Linodhya.
3 3rd Place H.M Kalindu Dineth Amayuru

Rs. 10,000 cash prize winners

Prize Type Participant's Name
1 Cash Yashodhara Damsaree Wikramarathna Siriwardhana
2 Cash Enasha Munasinghe
3 Cash Elisha Munasinghe
4 Cash Vihas Sehitha Pattiarachchi
5 Cash P.A. Lithumi Hesara Ambagahage
6 Cash D.M. Senara Sithumila Senarathna
7 Cash W. Duleeshi Dilsara Kalhara
8 Cash Udawaththa Disanayakage Vinsara Thulshan Karunathilaka
9 Cash Kariyawasam Jalath Jinuka Dulkith Jayasekara
10 Cash Kariyawasam Jalath Janiru Jineth Jayasekara
11 Cash M.G. Savinu Senmith
12 Cash Yashwika Ranaweera
13 Cash Indikadulla Kankanamge Saven Dulnaka
14 Cash G.G. Sanuli Liyansa Wijesinghe
15 Cash Manuth Pandilu Rathnayake
16 Cash Dahamya Sayumdi Ranasinghe
17 Cash Chethasi Amaya Tennakoon
18 Cash Lithula Adithya Soysa
19 Cash Sawundra Hannadige Dewmini Thimathyaa De Silva
20 Cash Sawundra Hannadige Dhilmini Adhithyaa De Silva
21 Cash R.D. Sasiridhu Methsara Priyadewa
22 Cash E.A. Sethuli Sanumika Bandara Edirisinghe
23 Cash Pumal Damsara Wickramasinghe
24 Cash K.D. Sadew Dahamsa Silva
25 Cash Wannigama Lithumi Damsedi Abeywickrama

Merit Awards

Prize Type Participant's Name
1 Merit L.G. Chenuka Rehan Jayarathne
2 Merit Kavinu Kisal Amarasinghe
3 Merit H.A. Tusanda Gagana Senpathi
4 Merit P.G. Navindi Udamsa Chandradasa
5 Merit N.H.Vinuji Ashmitha
6 Merit G. Amasha Nethsarani Madapitiya
7 Merit B.M. Ruhara Thavasari
8 Merit R.M. Chatrika Methmin Ratnayake
9 Merit Sehas Sasrutha Kalansooriya
10 Merit D.M. Sanuji Sithumila Senarathna
11 Merit N.W.G. Sandhitha Dewnija
12 Merit G.A. Mihini Nethaya
13 Merit Hewa Kankanamge Chenuki Dulanima
14 Merit D.M. Dulinsa Imandi Dissanayake
15 Merit H.M.A.D. Sathini Sinelya Malaviarachchi
16 Merit Savithma Minduli Mendis
17 Merit Adhikari Mudiyanselage Oneshi Yenara Senevirathne
18 Merit Tharuli Lehansa Rajapaksha
19 Merit K. H. Nethum Sansitha Hansana
20 Merit H.P.Chenuri Vihansa
21 Merit H. A. Isindu Dishan
22 Merit Sapuarachchi Gunasekara Dohara
23 Merit A. Sanuthmi Sehasna Athukorala
24 Merit L.A.L. Shalomi Lokubalasuriya
25 Merit K.M. Nawam Sandayuru Kulathunga
26 Merit K.Hansani Sathsarani
27 Merit Tharuka Sanujitha Wickramasooriya
28 Merit R.P .Chirathi Dehansha
29 Merit Sanuthi Nehansa Kithnuli Dasanayaka
30 Merit W.B.M.Sanindi Sandupaba Munasinghe
31 Merit M.G.Lihini Mahisha Durangi Bandara
32 Merit Nindu Nihinsa Wewelwala
33 Merit J.A.Sanuli Vidunika Jayasinghe
34 Merit Sandushi Sanulya De Alwis
35 Merit J.M. Nivethma Methnuli Weerathunga
36 Merit Pawani Poornima Wijesinghe
37 Merit M. Ravindu Theja Fernando
38 Merit M.A. Sithumini Wasana Athukorala
39 Merit D.G. Lesandu Menuja
40 Merit Dasangee Madhurya Kulathunga
41 Merit Senuli Rashwitha Menon
42 Merit R.M.A.S Dinsarie Rajakaruna
43 Merit Hewage Vinuj Radinsa Karunarathna
44 Merit Sanuga Sandith Perera
45 Merit K. I. Sesali Chanudima Kariyawasam
46 Merit R. M. Kenula Nethmira
47 Merit Paththinige Thisev Evmith
48 Merit Premananth Madu Varsha
49 Merit Iluppiti Vidanalage Gehansa Risandi
50 Merit Sanuli Yehansa Kariyawasam

Junior

Prize Type Participant's Name
1 1st Place M.A. Hansika Kalhara
2 2nd Place P.Chanul Nethmira Wickramarathna
3 3rd Place P.H.Hansara Maneth

Rs. 10,000 cash prize winners

Prize Type Participant's Name
1 Cash Wathukarage Thilini Pabasara Wathukarage
2 Cash Hendadura Nimeth Selanga De Zoysa
3 Cash Raveen Ridmal Senevirathna Jayawardena
4 Cash O.G. Binuthi Sanulya Ovitigama
5 Cash S. P. Poojani Senadheera
6 Cash M.Tinashi Kaveesha Vasana
7 Cash Hiruki Balapatabendi
8 Cash R. G. Thiviru Radun
9 Cash B.K.Rachika Rinusha Biyanwala
10 Cash S.P.Thinuka Rashen
11 Cash E.G.Kavithma Induwarani
12 Cash Mohamed Zharan Mohamed Musthaq
13 Cash H.A.Sandumina Anuhas
14 Cash S.R.Dihein Jayawardena
15 Cash G.Chithmini Thewansa
16 Cash M.A. Subodhi Jayodya
17 Cash H.S. Indusara Karunarathna
18 Cash W.Nethlini Minara Perera
19 Cash K.D.Hiruka Disas Niduwara Amarasingha
20 Cash W.V.Sayuri Sanjana
21 Cash W.Rithika Udan Sathsidu Wijesinghe
22 Cash Sandra Marakkala Sanuni Minrada Silva
23 Cash T.A.Dineth Rashmika
24 Cash Udage Kankanamge Dilshani Upeksha Widyawardhana
25 Cash K. I. Senudi Chithulima Kariyawasam

Merit Awards

Prize Type Participant's Name
1 Merit H.T.Oshan Chamuditha Wijesuriya
2 Merit Y. Siheli Methunadi De Silva
3 Merit T.M.Kavindya Gimhani Muhandiram
4 Merit B. S. G. Sesandi Dahara
5 Merit H.T.Kulansa Vihini Jayawardhana
6 Merit Kivindi Matheesha
7 Merit M.A.S.Mariyam
8 Merit L.H.D.Charuka Sankalpa
9 Merit Aamina Mariyam Ajizal
10 Merit Kankanange Chanidu Penula
11 Merit Dewage Nihara Indumini
12 Merit I.L.G.Bhashika Damsara
13 Merit D.P.Isumi Lisara Kumarasiri
14 Merit Vinudi Dahamsa Kankanamge
15 Merit Hettige Chethula Nimruk Gunasekara
16 Merit R P Vishwa Rashmika Rusiru Kumara
17 Merit L.Lisandi Senara Kithsiri
18 Merit Nethma Nathan Kurukulasooriya
19 Merit N.A.Tinaya Senuli
20 Merit Sandeena Sayumdee Wijayamanthri Gunathilaka
21 Merit U.M.Thisumi Ranithma Silva
22 Merit Chanudi Chavindya Prahansi Ranasinghe
23 Merit Faisal Hamtha Banu
24 Merit N A Lesara Lewmini
25 Merit W.J.A.P. Panchali Sidhangana
26 Merit B.D.Methuki Nethma Sanindi
27 Merit H. G. Manuli Yasora Kavindi
28 Merit Sinali Susanya Wanninayake
29 Merit Sithumlee Risindi Ediriweera
30 Merit K.Nadeen Dinujaya Senarath
31 Merit R.D. Usith Rusira Priyadewa
32 Merit K.A.D.Sandithi Kariyawasam
33 Merit H.T.Tonali Anjana Hettiarachchi
34 Merit M.F. Amna
35 Merit R.A.Sasuli Uthkarsha Rupasinghe
36 Merit P.H.Kisandu Uthsara
37 Merit Janindi Bomithma Wijerathne
38 Merit Vijithabala Rishevarma
39 Merit K.Manomi Nathasha
40 Merit Menadhi Nelithna Kodikara
41 Merit Dambure Liyanage Ayushmi Amama Thilini
42 Merit G.A.Gangul Danodya
43 Merit S.L.M. Kanishka Shashadhara Samarathunga
44 Merit Ranvidu Sithum Vathsala Wijesinghe
45 Merit Thiviru Weththasinghe
46 Merit Ahmed Khan Mohamed Afrin
47 Merit Manikku Baduge Viduni Pehesarani
48 Merit H.Sadaruwani Chiranima De Silva
49 Merit Dinura Thejana De Silva
50 Merit Vasavie Muraleetharan

Senior

Prize Type Participant's Name
1 1st Place K.A. Dinindu Thekshana Chamikara Kahandawala
2 2nd Place K. Nimesh Chamath Perera
3 3rd Place H.T. Nawodi Diwyanjala

Rs. 10,000 cash prize winners

Prize Type Participant's Name
1 Cash H.T.Hasini Jayanga Wijesuriya
2 Cash K.A.G. Ameesha Dewmini Rathnayake
3 Cash Venuja Kaveen Saram
4 Cash A.W. Thedas Semika Chandrasekara
5 Cash H.A. Lasiru Sadeepa Gunarathna
6 Cash R.M.Warangana Sandamini Rathnayake
7 Cash D.K.Dulari Dhananjana
8 Cash H. Yasith Ishan Dewranga
9 Cash W.A.Lisara Semindi Senarathvithana
10 Cash W.M.K.Vidyani Bandara
11 Cash R.G.Shanuka Lakshan
12 Cash H. Sinali Ruwanya Thushmini Peiris
13 Cash Ukwatha liyanage Dilshan Sathsidu Kanishka
14 Cash Narmada Bharathi Bandara
15 Cash R.A.Ranumi Limansa
16 Cash W.Romina Peiris
17 Cash S J Thanuri Aruthsha Siriwardana
18 Cash K.P.Adeesha Udara dilshan
19 Cash R.P.D Sethmini Tharunima Jayaweera
20 Cash V.D.S.L.Kethmini Dayarathne.
21 Cash G.D.gimhan Chathuminda
22 Cash S.N.M.Methara Yenuli Dedunupitiya
23 Cash Thesanga Disasni Kariyawasam
24 Cash S. M. Oneli Heshani Samarakoon
25 Cash K.P. Vinuth Thejaka Abeywardhane

Merit Awards

Prize Type Participant's Name
1 Merit D.T Kenneth Sheron Pabasara
2 Merit T.G. Noorun Nadha
3 Merit W.Lakshika Poorni Wijayarathna
4 Merit D.G.Nikini Nilanjana Jayawardena
5 Merit E.M.Kalani Kaveesha Ekanayake
6 Merit P. K. A. Manuja Dineth Shanaka
7 Merit K.G. Praveen Sanjana Jayakodi
8 Merit W.A.Sineli Methaya
9 Merit Harindi Himansa Godage
10 Merit M.K.Naveena Nethumi
11 Merit K.A. Jayanitha Dineth
12 Merit O.Dinuki Sandeepani Perera
13 Merit Oshada Nuwan Gamage Perera
14 Merit H.M.D.Suwarnika Dehigasthenna
15 Merit T.D.Thulani Sahanya
16 Merit Walpola Vithange Thilovi Dilhara
17 Merit Horagoda Gamage Ridma Chalangana
18 Merit Navindu Janod Harshana Fernando
19 Merit D.G Dewmini Tharushika Galpadige
20 Merit J.M.Tanisha Sadini Jayasinghe
21 Merit W.D Imashi Abhisheka
22 Merit H D Methumni Minsadi Wijayamanthri Gunathilaka
logos logos logos
icon icon